Luvan saaneet oikeudenkäyntiavustajat ry (rek nro 212.459) - Rättegångsbiträden med tillstånd rf (sdk 715/2011)

 
Valitse Välj Select
Вход
Имя для Входа

Пароль

запомнить меня

Calendar - List
Событий не найдено
Navigation
Содержание Сайта

Oikeudenkäyntiasiamiehenä tai -avustajana saa toimia muun muassa laissa (715/2011) tarkoitettu luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja. Hänen tulee ylläpitää ja kehittää ammattitaitoaan sekä seurata oikeuskehitystä erityisesti niillä oikeudenaloilla, joilla hän toimii. Hänen tulee olla antamatta tuomioistuimelle tai muulle viranomaiselle lausumia, jotka hän tietää paikkansapitämättömiksi, sekä kiistämättä, minkä tietää todeksi. Ammattimaisesti oikeudenkäyntiasiamiehen ja -avustajan tehtäviä harjoittavalla luvan saaneella oikeudenkäyntiavustajalla tulee olla mainitussa tehtävässä toiselle aiheutuvien varallisuusvahinkojen varalta riittävä vastuuvakuutus. Hän on  oikeuskanslerin, asianajajista annetun lain 6 a §:n 1 momentissa tarkoitetun valvontalautakunnan ja oikeudenkäyntiavustajalautakunnan valvonnan alainen.

Luetteloon merkitty toimipaikkakunta on viitteellinen. Useimmat jäsenemme voivat toimia viranomaisissa Suomessa myös muualla kuin kotipaikkakunnallaan ja muissa kuin kotipaikkakuntansa hovioikeuspiireissä sekä ylimmissä oikeusasteissa. Esiintyminen viranomaisissa ja tuomioistuimissa ulkomailla voi olla mahdollista, JOS asianomaisessa maassa sovellettava lainsäädäntö sen sallii.

Kun kirjoitatte hakusanan tai sen osan ruutuun Haku ja painatte enter/rivinvaihto, niin tiheästä luettelosta jäävät näkyviin lakimiehet, joiden kohdalla kyseinen tieto on. Kaikki lakimiehet eivät ole ilmoittaneet erikoistumisalojaan luetteloon. Hakusana voi viitata esimerkiksi paikkakuntaan tai osaamiseen.
 

luvan saaneita oikeudenkäyntiavustajia / lakiasiaintoimistoja

 

 
показывем 1 - 130 из 140
 
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш щ ъ ы ь э ю я Все
Отдел Контакт Эл.почта Мобильный телефон Интернет
Выбор Страны
Страна
  Kuhmo Aaltonen, Keijo Tapani keijo.aaltonen@kajaani.net +358 445165193 https://www.fonecta.fi/profiili/Lakiasiaintoimisto%20Keijo%20Aaltonen/2095316
  Helsinki Aarrevuo, Kari kari.aarrevuo@lakikari.fi +358 500449534 https://www.kariaarrevuo.fi
  Helsinki Ahovaara, Lotta Maria lotta.ahovaara@gmail.com
  Helsinki Aittoniemi, Liisa Heleena lakiasiaintoimisto@aittoniemi.fi +358 405822312 https://www.aittoniemi.fi
  Nurmijärvi Ala-Mieto, Tero Johannes ala-mieto@lakiasiat.com +358 405680667 https://lakiasiat.com/
  Kotka Almgren, Veikko Kalevi veikko.almgren@almgren-sankamo.fi +358 500704278 https://www.almgren-sankamo.fi
  Hausjärvi Arola, Mikko Tapio mikko.arola@lakiarola.fi +358 405291820 https://www.lakiarola.fi
  Helsingfors Enegren, Jannika Viktoria Jannika@enegren.fi +358 942474422 https://www.enegren.fi/
  Helsinki Engstrom, Dickie Armas dickie@delex.fi +358 505531948 https://www.delex.fi
  Vihti Haapalainen, Ilkka Olavi ilkka.haapalainen@elisanet.fi +358 500436189 http://www.kuntatiedot.fi/yritys/gofast-ky/17708
  Helsinki Haarti, Juha Matti haarti@saunalahti.fi +358 405890388
  Helsinki Häkkinen, Martti Allan Herman arkadia@arkadia.fi +358 505558815 https://arkadia.fi/
  Hyvinkää Härkönen, Jouki Kaleva jouki.harkonen@lakiharkonen.fi +358 400247475 http://www.lakiharkonen.fi
  Espoo Haukanhovi, Hannu Tapani hannu@haukanhovi.com +358 405220073 http://haukanhovi.com
  Oulu Heikkila, Arto varatuomari@artoheikkila.fi +358 8371155 https://www.artoheikkila.fi
  Kerava Hietala, Harri Risto Antero harri.hietala@sopla.fi +358 40 7322665 https://www.sopla.fi
  Vantaa Holopainen, Petri Paul petri.holopainen@holopainenlaw.com +358 443048724 https://www.holopainenlaw.com/
  Espoo Hopsu, Matti Juhani juhani.hopsu@talousjuristit.fi +358 500403604 https://talousjuristit.fi
  Espoo Hujala, Taisto Esko Olavi taisto.hujala@icloud.com +358 451098844 https://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/lakiasiaintoimisto+oy+hujala+law/28912837
  Varkaus Ikonen, Jaakko Antero jaakko.ikonen@lakimajakka.fi +358 403744158 https://lakimajakka.fi
  Sipoo Ikonen, Leeni Sinikka leeni.ikonen@knuutilaki.net +358 400839093 https://www.knuutilaki.net
  Helsinki Jääskeläinen, Pia Pauliina jaaskelainenseppo@gmail.com +358 500212752 https://www.etuovi.com/yritys/1428/yhtyneet-notariaatit-oy?
  Espoo Jääskeläinen, Seppo Elis jaaskelainenseppo@gmail.com +358 500212752 http://www.zepeteuksenlaki.fi/435795531
  Espoo Janzon, Tor Edvard tor.janzon@orasmus.fi +358 405067594 http://www.orasmus.fi
  Hämeelinna Järvinen, Jyrki Antero jyrki.jarvinen@mot.fi +358 201224457 http://www.mot.fi
  Haaparanta Joensuu, Hannu Tapio hajo@aven.fi +358 103234640 https://www.aven.fi
  Muurame Juujärvi, Jukka Mikael mikael.juujarvi@lakiluotsit.fi +358 405020050 https://www.lakiluotsit.fi
  Helsinki Kaihlanen, Erkki Olavi Antero Olavi.Kaihlanen@saunalahti.fi +358 405896922 https://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/lakiasiaintoimisto+varatuomari+olavi+kaihlanen+oy/09081513
  Pori Kangasniemi, Jyrki Olavi jyrki.kangasniemi@nic.fi +358 405012276 https://www.jyrkikangasniemi.com
  Espoo Kärki, Vesa Kalevi vesa.karki@karki.fi +358 407172003 http://www.karki.fi
  Lohja Kavonius, Petter Brynolf petter.kavonius@lakiasiat.inet.fi +358 407570302 http://www.kavonius.fi
  Helsinki Kiikeri, Markku Tapio mkiikeri@kiikerilaw.com +358 404844010 http://kiikerilaw.com/
  Jyväskylä Kivelä, Anne Riitta riitta@lakikivela.fi +358 500545689 http://lakikivela.fi/
  Raisio Kivilä, Tiina Irmeli tiina.kivila@bplan.fi +358 207181771 https://bplan.fi
  Savonlinna Kolehmainen, Pentti Samuli pskolehmainen@gmail.com +358 500152340
  Turku Korhonen, Jaana Mervi Elisa jaana.korhonen@lakitoimistot.fi +358 505167160 https://lakitoimistot.fi/
  Vantaa Korhonen, Jouni Tero jouni.korhonen@stadu.fi +358 456581333 http://stadu.fi
  Hollola Korhonen, Kari Tapio info.kk@lawcenter.fi +358 400652816 https://lakikorhonen.fi
  Espoo Koskenoja, Maija Helena maija.koskenoja@gmail.com http://www.syrjinta.fi
  Turku Laiho, Heikki Jalmari toimisto@heikkilaiho.fi +358 22792790 https://heikkilaiho.fi/
  Helsinki Laine, Esa Juhani esa.laine@lakifirma.fi +358 504430390 https://lakifirma.fi
  Helsinki Lamberg, Eero Risto Kalevi eero.lamberg@lakifirma.fi +358 505762017 https://lakifirma.fi
  Kokkola Laukkanen, Vesa Johannes vesa@316.fi +358 68327700 http://vesalaukkanen.com
  Naantali Launiala, Mika Markus mika.launiala@launiala.fi +358 400377692 http://www.launiala.fi
  Vantaa Launne, Ari-Pekka ari.launne@kolumbus.fi
  Helsinki Laurila, Kai Arto Olavi airlawservices@law.inet.fi +358 92722400 http://lakitoimisto.info/lakiasiaintoimisto-kai-laurila
  Pori Lehtimäki, Jouni Vesa jouni.lehtimaki@jounilehtimaki.fi +358 405012274 https://www.jounilehtimaki.fi
  Rovaniemi Lehto, Jukka Mikael jukka.lehto@lexlappia.fi +358 407403873 https://lexlappia.fi
  Helsinki Leinamo, Sari Marita sari.leinamo@gmail.com +358 503538207 https://www.lakiasiainpalvelutleinamo.fi/
  Helsinki Leinonen, Sami Tapio sami.leinonen@talousjuristit.fi +358 504060716 https://talousjuristit.fi
  Espoo Leisvuori, Heikki Henry Olavi henry.leisvuori@gmail.com +358 400704258 https://www.opendi.fi/helsinki/41970.html
  Helsinki Leivo, Tuuli Milla-Mari tuuli.leivo@oikeus.pro +358 504071637 https://www.oikeus.pro/henkilokunta/tuuli-leivo
  Espoo Leivonen, Heikki Juhani hjl@leivonen.com +358 400318424 https://www.leivonen.com
  Porvoo Liakka, Anne Maarit anne.liakka@suomenjuristit.fi +358 405770122 https://www.suomenjuristit.fi
  Helsinki Lindén, Jukka Kristian jukka.linden@helsinginlaki.fi +358 400502590 http://www.helsinginlaki.fi
  Kauniainen Linna, Jaakko Pekka Johannes jaakko.linna@lakilinna.fi +358 443020085 http://www.lakilinna.fi
  Espoo Loukkola, Jussi Sakari Jussi.loukkola@kolumbus.fi +358 505274216 https://justia.fi
  Porvoo Majava, Johanna Kristiina johanna.majava@suomenjuristit.fi +358 442085535 https://www.suomenjuristit.fi
  Lahti Mäkilä, Hannu Jaakko Olavi makila@tuomari.org +358 403686984 http://www.tuomari.org
  Helsinki Malinen, Saara Sisko Anneli saara.malinen@psyjuridica.com +358 503021417 https://www.psyjuridica.com
  Helsinki Malka, Ilkka Olavi ilkka.malka@yritysjuridiikka.fi +358 500409480 http://yritysjuridiikka.fi
  Helsinki Mannerjoki, Kari Tapani lakiasema@guidance.fi +358 409004146 https://www.guidance.fi/
  Raisio Mannonen, Outi Tuulikki outi.mannonen@oklakipalvelu.fi +358 400720646 https://www.oklakipalvelu.com/
  Helsingfors Markelin, Filip Fabian filip.markelin@perhejuridiikka.fi +358 400464899 http://www.perhejuridiikka.fi/
  Hyvinkää Matikka, Matti Olavi matti.matikka@co.inet.fi +358 400429110 https://www.finder.fi/Lakiasiainpalveluja/Lakiasiaintoimisto+Matikka+Matti+Oy/Kerava/yhteystiedot/338373
  Helsinki Mattila, Maija-Pauliina maija.mattila@shipowners.fi +358 400560594 https://shipowners.fi/suomen-varustamot-ry/henkilosto-ja-organisaatio/
  Ilmajoki Maukonen, Kari Seppo kari.maukonen@laki-turva.com +358 401346800 http://www.laki-turva.com/
  Helsinki Meriniemi, Marko Juhani marko.meriniemi@aalaki.fi +358 451487766 https://aalaki.fi/
  Espoo Meskanen, Heikki Tapani heikki.meskanen@nic.fi +358 400868690
  Rovaniemi Mikkola, Hannu Tatu mikkola.hannu@gmail.com +358 407356200 https://hannumikkola.eu/
  Espoo Mikkola, Heikki Juhani heikki.mikkola@meidanlakimies.net +358 407203513 https://meidanlakimies.net
  Oulu Mikkonen, Juho-Heikki juho.mikkonen@suomenjuristit.fi +358 207622440 https://www.suomenjuristit.fi
  Pieksämäki Moilanen, Ilkka Kullervo ilkka.moilanen.law@gmail.com +358 500253222 https://www.is.fi/yritys/lakitoimisto-ilkka-moilanen/pieksamaki/2821119-2/
  Helsinki Mölsä, Ari Matti ari.molsa@oikeusjuttu.fi +358 405938044
  Helsinki Niemelä, Jukka-Pekka jp.niemela@yahoo.com +358 449702958 https://www.finder.fi/Lakiasiainpalveluja/Lakiasiaintoimisto+J-P+Niemel%C3%A4/Helsinki/yhteystiedot/3204132
  Karlsruhe Saksa Nikula, Jyrki Kalevi jyrki@mpoli.fi +358 201370500
  Turku Nuotio, Auli Helena auli.nuotio@juristipalvelut.fi +358 405790087 https://www.lakiasiaintoimistoturku.fi/
  Vantaa Nuutinen, Pekka Antti Juhani pekka.nuutinen@pekkanuutinen.com +358 503724550 https://www.pekkanuutinen.com
  Espoo Nyholm, Jan-Olof jan-olof.nyholm@psyjuridica.com +358 503021417 https://psyjuridica.com
  Kangasala Ollila, Mika Juhani mika.ollila@hartlaw.fi +358 504440711 http://www.finder.fi/Lakiasiainpalveluja/Hartlaw+Oy/KANGASALA/paattajat/115573
  Rovaniemi Ollila, Veijo veijo.ollila@verotieto.com +358 405511165 https://www.verotieto.com
  Espoo Päivätie, Martti Vesa Kalevi paivatie@gmail.com +358 400406164
  Parainen Pakarinen, Jukka Risto Sakari jukka.pakarinen@perhejaperinto.fi +358 96225930 https://perhejaperinto.fi/
  Turku Palmgren, Mika Tuomas info@lakitoimistopalmgren.fi +358 207463738 http://lakitoimistopalmgren.fi
  Espoo Palmujoki , Juha Kaario juha.palmujoki@kolumbus.fi +358 400507575
  Vaasa Paloheimo, Mika Johannes mika.paloheimo@lakijurpaloheimo.fi +358 63185900 https://www.lakijurpaloheimo.fi/
  Helsinki Parkkinen, Harri Matti harri.parkkinen@hplaw.fi +358 503615805 http://www.hplaw.fi
  Helsinki Pelkonen, Jukka Olavi laki.pelkonen@kolumbus.fi +358 405026119 https://lakipelkonen.blogspot.fi/
  Helsinki Piipponen, Arttu Wiljam info@oikeustuki.info +358 942892934 https://www.oikeustuki.info/
  Espoo Pitkanen, Ilkka Leo Sakari ip@mlx.pp.fi +358 451082696
  Helsinki Poutiainen, Suvi Anniina suvi.poutiainen@prolaki.fi +358 407628268 https://www.prolaki.fi/
  Espoo Puranen, Pasi Olavi pasi.puranen@auditlex.fi +358 503583557 http://www.auditlex.fi
  Iisalmi Rajamäki, Timo Kalervo timo@timorajamaki.fi +358 400573431 http://www.timorajamaki.fi/
  Askola Ravaska, Heikki Johannes heikki.ravaska@suomenjuristit.fi +358 207622443 https://suomenjuristit.fi
  Oulu Reinikainen, Jere Juha Erkki jere.reinikainen@suomenjuristit.fi +358 207622545 https://www.suomenjuristit.fi
  Helsinki Riipinen, Maria Kristiina kristiina.riipinen@ek.fi +358408376813 https://ek.fi/?s=työsuhdejuristit&lang=fi
  Helsinki Riissanen, Timo Antti tar@finnlaw.com +358 400574360 https://finnlaw-timo-antti-riissanen.business.site/
  Helsinki Rinne, Tomi Kalevi tomi.rinne@ramboll.fi +358 407062070 https://fi.ramboll.com/yhteystiedot/toimialat/ymparisto-terveys-yhteystiedot
  Laitila Saarela, Lauri Aarne Johannes lauri@lakisaarela.com +358 405812281 http://www.lakisaarela.fi
  Helsinki Saari, Mikko Tapio mikko.saari@suomenjuristit.fi +358 207622442 https://suomenjuristit.fi
  Haaparanta Salenvall, Pekka Peter Antero juristhuset@hotmail.com +358 407591925 http://www.juristhuset.eu
  Espoo Salo, Pekka Juhani pekka.salo@casalaw.fi +358 505763120 https://casalaw.fi
  Helsinki Salomäki, Jouni info@lakisalomaki.com +358 452725444 https://lakisalomaki.com/
  Helsinki Salonen, Markku Väinö Juhani juristi@clarinet.fi +358 9442722 https://1188.fi/cms/sbd,388860,Lakiasiaintoimisto-Markku-Salonen--.htm?option=com_directory&task=listDetail&id=388860
  Helsinki Sandström, Ellen Amanda ellen.sandstrom@psyjuridica.com +358 449847142 https://www.psyjuridica.com
  Kotka Sankamo, Jukka Olavi jukka.sankamo@almgren-sankamo.fi +358 500552813 https://www.almgren-sankamo.fi
  Helsinki Sankamo, Matti Johannes matti.sankamo@almgren-sankamo.fi 044 019 5577 https://almgren-sankamo.fi/
  Helsinki Seppälä, Kaisa Maria kaisa.seppala@ek.fi +358 401425629 https://ek.fi/?s=työsuhdejuristit&lang=fi
  Turku Sihvonen, Tommi Petteri petteri.sihvonen@auralaki.fi +358 405661120 https://auralaki.fi
  Helsinki Sippola, Antti Matias antti.sippola@premilex.fi +358 452698891 https://www.premilex.fi
  Helsinki Sippola, Jussi Matti Topias info@premilex.fi +358 453516065 https://www.premilex.fi
  Vantaa Snell, Hannu Petteri psnell@psnell.fi +358 400431192 https://www.alaki.fi/tstot/SNELL.html
  Helsinki Sotka, Jari jari.sotka@almgren-sankamo.fi +358 405440610 https://www.almgren-sankamo.fi/
  Jyväskylä Stenvall, Antti Petteri antti.stenvall@lakiluotsit.fi +358 407454800 https://lakiluotsit.fi
  Mänttä-Vilppula Syrén, Johan Henrik jhsyren@gmail.com +358 5574320
  Tampere Talvio, Markus Sakari markus.talvio@jurinet.fi +358 502590 http://jurinet.fi
  Helsinki Tapala, Jaakko jaakko.tapala@tapala.fi +358 503259445 http://www.tapala.fi/
  Jyväskylä Tiainen, Susanna Maaria susanna.tiainen@sjokinen.fi +358 456257998 https://sjokinen.fi/
  Naantali Tikanmäki, Auvo auvo.tikanmaki@naantalinlaki.com +358 500555222 http://www.naantalinlaki.com
  Tampere Tikka, Tiina Päivikki lakitsto.tikka@co.inet.fi +358 32554107 https://www.varaaverkossa.fi/places/lakitoimisto-tiina-tikka-oy-1030
  Helsinki Timonen, Jemina Anne Maria jemina.timonen@socrates.fi +358 504670034 https://socrates.fi/fi/team/jemina-timonen/
  Helsinki Tiusanen, Pekka Kalevi pekka.tiusanen@kontulanlakitoimisto.fi +358 400457022 https://www.kontulanlakitoimisto.fi/
  Pori Toimela, Harri Reino Olavi laki.toimela@gmail.com +358 505117479 https://www.linkedin.com/in/harri-toimela-509b28124/
  Lapua Torppa, Timo-Matti timo.torppa@arviointikeskus.fi +358 401385890 https://arviointikeskus.fi/yhteystiedot/
  Rovaniemi Torvinen, Matti Juhani Matti.Torvinen@lexlappia.fi +358 400822872 https://lexlappia.fi
  Espoo Tossavainen, Kari Pekka kari.tossavainen@lawtome.fi +358 405250246 https://www.lawtome.fi
  Siuntio Turunen, Paula Kristiina kristiina.turunen@turulex.fi +358 94390020 https://www.turulex.fi
  Helsinki Tutti, Joonas Lauri Antero joonas.tutti@aalaki.fi +358 414487115 https://aalaki.fi
  Kirkkonummi Uotila, Arko Miiro Jannes arko.uotila@uotilaw.fi +358 400721282 https://uotilaw.fi/
  Lapua Vanhamäki, Jukka Petteri lakiasiat@netikka.fi +358 503023141 http://yritystele.fi/yritykset/ytunnus/129735