Suhde Helsingin Kansainväliset Välimiehet ry:een

Yhdistyksellämme ei enää ole toimivaa suhdetta yllä mainittuun yhdistykseen, jonka rekisteröityyn hallitukseen kuuluvat tällä hetkellä Arvo Survo ja Jan Mikkonen. Kyseinen yhdistys on avannut nettisivut osoitteessa http://helsarbitr.com. Luvan saaneiden oikeudenkäyntiavustajien toimihenkilöitä ei kuulu kyseisen yhdistyksen hallintoon.

Tänään 23.9.2017 voi tuon yhdistyksen sivuilta lukea yhdistyksen yhteystiedoiksi muun muassa  valter.vesalla@hotmail.com

One thought on “Suhde Helsingin Kansainväliset Välimiehet ry:een

  1. Helsingin Kansainväliset Välimiehet ry on kokouksessaan 8.12.2017 päättänyt lopettaa toimintansa ja purkaa yhdistyksen. Internetissä tällä hetkellä osoitteessa helsarbitr.com kotisivujaan pitävä yhteenliittymä käyttää itsestään nimitystä Helsingin Kansainväliset Kaupalliset Välimiehet. Se ei ole Suomessa rekisteröity yhteisö. Puretulla yhdistyksellä ei ole siihen yhteyttä nimien samankaltaisuudesta huolimatta.

    Suomalaisten lakimiesten voimin on 8.12.2017 perustettu uusi yhdistys välimiestoimintaa varten.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.