Jäsentoimistojamme – Medlemsbyråer

Luetteloon merkitty toimipaikkakunta on viitteellinen. Useimmat jäsenemme voivat toimia viranomaisissa Suomessa myös muualla kuin kotipaikkakunnallaan ja muissa kuin kotipaikkakuntansa hovioikeuspiireissä sekä ylimmissä oikeusasteissa. Esiintyminen viranomaisissa ja tuomioistuimissa ulkomailla voi olla mahdollista, JOS asianomaisessa maassa sovellettava lainsäädäntö sen sallii.

Yhteystieto Sähköposti Matkapuhelin Internet Kaupunki

Aaltonen, Keijo Tapani
keijo.aaltonen@kajaani.net +358 445165193 Kajaani


Aarrevuo, Kari
kari.aarrevuo@lakikari.fi +358 500449534
http://www.kariaarrevuo.fi Helsinki

Ahovaara, Lotta Maria
lotta.ahovaara@gmail.com Helsinki


Aittoniemi, Liisa Heleena
lakiasiaintoimisto@aittoniemi.fi +358 405822312
http://www.aittoniemi.fi Helsinki


Ala-Mieto, Tero Johannes
ala-mieto@lakiasiat.com +358 405680667
https://lakiasiat.com/ Helsinki


Almgren, Veikko Kalevi
veikko.almgren@almgren-sankamo.fi +358 500704278
http://www.almgren-sankamo.fi Kotka


Arola, Mikko Tapio
mikko.arola@lakiarola.fi +358 405291820
http://www.lakiarola.fi Riihimäki


Autio, Jukka Antero
info@autioassociates.com +358 105835580
http://autioassociates.com Espoo

Enegren, Jannika
Jannika@enegren.fi +358 942474422
http://www.enegren.fi/ Helsinki

Engström, Dickie Armas
dickie@delex.fi +358 505531948
http://www.delex.fi Helsinki


Haanpää, Antti Juhani
antti.haanpaa@hclaw.fi +358 505598561
http://hclaw.fi Helsinki


Haapalainen, Ilkka Olavi
ilkka.haapalainen@elisanet.fi +358 500436189
http://www.kuntatiedot.fi/yritys/gofast-ky/17708 Vihtijärvi

Haarti, Juha Matti
haarti@saunalahti.fi +358 405890388 Helsinki


Häkkinen, Martti Allan Herman
arkadia@arkadia.fi +358 505558815
http://arkadia.fi/ Helsinki

Harjulahti, Eeva Tarja Katarina
aa.harjulahti-sarainmaa@sci.fi +358 405126442
https://www.facebook.com/katarina.harjulahtivahakangas?fref=ts Turku

Härkönen, Jouki Kaleva
jouki.harkonen@lakiharkonen.fi +358 400247475
http://www.lakiharkonen.fi Hyvinkää


Haukanhovi, Hannu Tapani
hannu@haukanhovi.com +358 405220073
http://haukanhovi.com Helsinki


Heikkilä, Arto Juhani
varatuomari@artoheikkila.fi +358 8371155
http://www.artoheikkila.fi Oulu

Hoffrichter, Pinja Maarit
pinja.hoffrichter@nordialaw.fi +358 405182234
http://www.nordialaw.com Helsinki


Holopainen, Petri Paul
petri.holopainen@holopainenlaw.com +358 443048724
http://www.holopainenlaw.com/ Helsinki

Hopsu, Matti Juhani
juhani.hopsu@talousjuristit.fi +358 500403604
http://talousjuristit.fi Helsinki


Hujala, Taisto Esko Olavi
taisto.hujala@icloud.com +358 451098844 Tuusula


Ikonen, Jaakko Antero
jaakko.ikonen@lakimajakka.fi +358 403744158
http://lakimajakka.fi Varkaus


Ikonen, Leeni Sinikka
leeni.ikonen@knuutilaki.net +358 400839093
http://www.knuutilaki.net Kerava


Jääskeläinen, Pia Pauliina
jaaskelainenseppo@gmail.com +358 500212752
http://www.etuovi.com/yritys/1428/yhtyneet-notariaatit-oy? Espoo


Jääskeläinen, Seppo Elis
jaaskelainenseppo@gmail.com +358 500212752
http://www.zepeteuksenlaki.fi/435795531 Espoo


Janzon, Tor Edvard
tor.janzon@orasmus.fi +358 405067594
http://www.orasmus.fi ESPOO


Järvinen, Jyrki Antero
jyrki.jarvinen@mot.fi +358 201224457
http://www.mot.fi Hämeenlinna


Joensuu, Hannu Tapio
hajo@aven.fi +358 103234640
http://www.aven.fi KEMI


Juujärvi, Jukka Mikael
mikael.juujarvi@lakiluotsit.fi +358 405020050
http://www.lakiluotsit.fi Jyväskylä

Kaihlanen, Erkki Olavi Antero
Olavi.Kaihlanen@saunalahti.fi +358 405896922 Helsinki

Kangasniemi, Jyrki Olavi
jyrki.kangasniemi@nic.fi +358 405012276
http://www.jyrkikangasniemi.com Pori

Kantomaa, Jouko Akseli
jkantomaa@icloud.com Tornio


Kärki, Vesa Kalevi
vesa.karki@karki.fi +358 407172003
http://www.karki.fi Helsinki

Kause, Laura laura.kause@psyjuridica.com +358 442390348
https://www.psyjuridica.com Helsinki


Kavonius, Petter Brynolf
petter.kavonius@lakiasiat.inet.fi +358 407570302
http://oikeus.pro Lohja


Kiikeri, Markku Tapio
mkiikeri@kiikerilaw.com +358 404844010
http://kiikerilaw.com/ Helsinki

Kivelä, Anne Riitta
riitta@lakikivela.fi +358 500545689
http://lakikivela.fi/ Jyväskylä


Kivilä, Tiina Irmeli
tiina.kivila@bplan.fi +358 207181771
http://bplan.fi Turku


Kolehmainen, Pentti Samuli
pskolehmainen@gmail.com +358 500152340 Helsinki

Korhonen, Jaana Mervi Elisa
jaana.korhonen@lakitoimistot.fi +358 505167160
http://lakitoimistot.fi/ Turku


Korhonen, Jouni Tero
jouni.korhonen@stadu.fi +358 456581333
http://stadu.fi Helsinki


Korhonen, Kari Tapio
info.kk@lawcenter.fi +358 400652816
http://lakikorhonen.fi Helsinki


Koskenoja, Maija Helena
maija.koskenoja@gmail.com http://www.syrjinta.fi Helsinki

Laakkonen, Oona Merita
oona.laakkonen@oikeus.pro +358 504647080
http://oikeus.pro Helsinki


Laiho, Heikki Jalmari
toimisto@heikkilaiho.fi +358 22792790
http://heikkilaiho.fi/ Turku


Laine, Esa Juhani
esa.laine@lakifirma.fi +358 504430390
http://lakifirma.fi Helsinki


Lamberg, Eero Risto Kalevi
eero.lamberg@lakifirma.fi +358 505762017
http://lakifirma.fi Helsinki


Laukkanen, Vesa Johannes
vesa@316.fi +358 68327700
http://vesalaukkanen.com Kokkola

Launiala, Mika Markus
mika.launiala@launiala.fi +358 400377692
http://www.launiala.fi Naantali


Launne, Ari- Pekka
ari.launne@kolumbus.fi Helsinki

Laurila, Kai Arto Olavi
airlawservices@law.inet.fi +358 92722400
http://lakitoimisto.info/lakiasiaintoimisto-kai-laurila Helsinki

Lehtimäki, Jouni Vesa
jouni.lehtimaki@jounilehtimaki.fi +358 405012274
https://www.jounilehtimaki.fi/jouni-lehtimaki/lakiasiaintoimisto-jouni-lehtimaki-oy/ Pori


Lehto, Jukka Mikael
jukka.lehto@lexlappia.fi +358 407403873
http://lexlappia.fi Rovaniemi


Leinamo, Sari Marita
sari.leinamo@gmail.com +358 503538207
http://www.lakiasiainpalvelutleinamo.fi/ Helsinki


Leinonen, Sami Tapio
sami.leinonen@talousjuristit.fi +358 504060716
http://talousjuristit.fi Helsinki


Leisvuori, Heikki Henry Olavi
henry.leisvuori@gmail.com +358 400704258
https://www.opendi.fi/helsinki/41970.html Helsinki


Leivonen, Heikki Juhani
hjl@leivonen.com +358 400318424
http://www.leivonen.com Espoo


Liakka, Anne Maarit
anne.liakka@suomenjuristit.fi +358 405770122
http://www.suomenjuristit.fi Helsinki


Lindén, Jukka Kristian
jukka.linden@helsinginlaki.fi +358 400502590
http://www.helsinginlaki.fi Helsinki


Linna, Jaakko Pekka Johannes
jaakko.linna@lakilinna.fi +358 443020085
http://www.lakilinna.fi Espoo


Loukkola, Jussi Sakari
Jussi.loukkola@kolumbus.fi +358 505274216
http://justia.fi Espoo


Majava, Johanna Kristiina
johanna.majava@suomenjuristit.fi +358 442085535
http://www.suomenjuristit.fi Helsinki


Mäkilä, Hannu Jaakko Olavi
makila@tuomari.org +358 403686984
http://www.tuomari.org Lahti

Malinen, Saara Sisko Anneli
saara.malinen@psyjuridica.com +358 503021417
http://www.psyjuridica.com Helsinki


Malka, Ilkka Olavi
ilkka.malka@yritysjuridiikka.fi +358 500409480
http://yritysjuridiikka.fi Helsinki


Mannerjoki, Kari Tapani
lakiasema@guidance.fi +358 409004146
http://www.guidance.fi/ Hyvinkää


Mannonen, Outi Tuulikki
outi.mannonen@oklakipalvelu.fi +358 400720646
http://www.oklakipalvelu.com/ Turku


Markelin, Filip Fabian
filip.markelin@perhejuridiikka.fi +358 400464899
http://www.perhejuridiikka.fi/ Helsinki


Martikainen, Timo Tapio
vt@timomartikainen.fi +358 503533220
http://timomartikainen.fi Kuopio


Matikka, Matti Olavi
matti.matikka@co.inet.fi +358 400429110 Kerava


Mattila, Maija-Pauliina
maija.mattila@shipowners.fi +358 400560594
https://shipowners.fi/suomen-varustamot-ry/henkilosto-ja-organisaatio/ Helsinki


Maukonen, Kari Seppo
kari.maukonen@laki-turva.com +358 401346800
http://www.laki-turva.com/ Ilmajoki


Meriniemi, Marko Juhani
marko.meriniemi@aalaki.fi +358 451487766
http://aalaki.fi/ Sipoo


Meskanen, Heikki Tapani
heikki.meskanen@nic.fi +358 400868690 Espoo


Mikkola, Hannu Tatu
mikkola.hannu@gmail.com +358 407356200
https://hannumikkola.eu/ Rovaniemi


Mikkola, Heikki Juhani
heikki.mikkola@meidanlakimies.net +358 407203513
http://meidanlakimies.net Helsinki


Mikkonen, Juho-Heikki
juho.mikkonen@suomenjuristit.fi +358 207622440
http://www.suomenjuristit.fi Oulu


Moilanen, Ilkka Kullervo
ilkka.moilanen.law@gmail.com +358 500253222
https://www.is.fi/yritys/lakitoimisto-ilkka-moilanen/pieksamaki/2821119-2/ Pieksämäki


Mölsä, Ari Matti
ari.molsa@oikeusjuttu.fi +358 405938044 Helsinki


Naukkarinen, Jessica Helena
jessica.naukkarinen@gmail.com +358 405558413
https://www.wh-asunnot.fi/wh-asunnot/muu-henkilokunta/ Helsinki

Niemelä, Jukka-Pekka
jp.niemela@yahoo.com +358 449702958 Helsinki

Nikula, Jyrki Kalevi
jyrki@mpoli.fi +358 201370500 Ettlingen Saksa

Nuotio, Auli Helena
auli.nuotio@juristipalvelut.fi +358 405790087
http://www.lakiasiaintoimistoturku.fi/ Turku

Nuutinen, Pekka Antti Juhani
pekka.nuutinen@pekkanuutinen.com +358 503724550
http://www.pekkanuutinen.com Helsinki

Nyholm, Jan- Olof
jan-olof.nyholm@psyjuridica.com +358 503021417
http://psyjuridica.com Helsinki


Ollila, Mika Juhani
mika.ollila@hartlaw.fi +358 504440711 Kangasala


Ollila, Veijo veijo.ollila@verotieto.com +358 405511165
http://www.verotieto.com Rovaniemi


Päivätie, Martti Vesa Kalevi
paivatie@gmail.com +358 400406164 Helsinki


Pakarinen, Jukka Risto Sakari
jukka.pakarinen@perhejaperinto.fi +358 96225930
https://perhejaperinto.fi/ Helsinki


Palmgren, Mika Tuomas
info@lakitoimistopalmgren.fi +358 207463738
http://lakitoimistopalmgren.fi Turku


Palmujoki, Juha Kaario
juha.palmujoki@kolumbus.fi +358 400507575 Espoo

Paloheimo, Mika Johannes
mika.paloheimo@lakijurpaloheimo.fi +358 63185900
http://www.lakijurpaloheimo.fi/ Vaasa


Parkkinen, Harri Matti
harri.parkkinen@hplaw.fi +358 503615805
http://www.hplaw.fi Pori


Pelkonen, Jukka Olavi
laki.pelkonen@kolumbus.fi +358 405026119
http://lakipelkonen.blogspot.fi/ Helsinki


Piipponen, Arttu Wiljam
info@oikeustuki.info +358 942892934
http://www.oikeustuki.info/ Helsinki


Pitkänen, Ilkka Leo Sakari
ip@mlx.pp.fi +358 451082696 Espoo


Poutiainen, Suvi Anniina
suvi.poutiainen@prolaki.fi +358 407628268
http://www.prolaki.fi/ Helsinki


Puranen, Pasi Olavi
pasi.puranen@auditlex.fi +358 503583557
http://www.auditlex.fi Espoo


Rajamäki, Timo Kalervo
timo@timorajamaki.fi +358 400573431
http://www.timorajamaki.fi/ Iisalmi


Ravaska, Heikki Johannes
heikki.ravaska@suomenjuristit.fi +358 207622443
http://suomenjuristit.fi Helsinki


Reinikainen, Jere Juha Erkki
jere.reinikainen@suomenjuristit.fi +358 207622545
http://www.suomenjuristit.fi Oulu


Riipinen, Maria Kristiina
kristiina.riipinen@ek.fi http://ek.fi/?s=työsuhdejuristit&lang=fi Helsinki

Riissanen, Timo Antti
tar@finnlaw.com +358 400574360 Helsinki


Rinne, Tomi Kalevi
tomi.rinne@ramboll.fi +358 407062070
https://fi.ramboll.com/yhteystiedot/toimialat/ymparisto-terveys-yhteystiedot Espoo


Rönkkö, Teemu Kalevi teemu.ronkko@icloud.com Multia


Saarela, Lauri Aarne Johannes
lauri@lakisaarela.com +358 405812281
http://www.lakisaarela.fi Laitila


Saari, Mikko Tapio
mikko.saari@suomenjuristit.fi +358 207622442
http://suomenjuristit.fi Helsinki


Salenvall, Pekka Peter Antero
juristhuset@hotmail.com +358 407591925
http://www.juristhuset.eu Haaparanta


Salmenkorva, Tuukka Olavi
tuukka.salmenkorva@suomenjuristit.fi +358 400918109
http://www.suomenjuristit.fi Helsinki


Salo, Pekka Juhani
pekka.salo@casalaw.fi +358 505763120
http://casalaw.fi Espoo


Salonen, Markku Väinö Juhani
juristi@clarinet.fi +358 9442722 Helsinki


Sankamo, Jukka Olavi
jukka.sankamo@almgren-sankamo.fi +358 500552813
http://www.almgren-sankamo.fi Kotka


Seppälä, Kaisa Maria
kaisa.seppala@ek.fi +358 401425629
http://ek.fi/?s=työsuhdejuristit&lang=fi Helsinki


Sihvonen, Tommi Petteri
petteri.sihvonen@auralaki.fi +358 405661120
http://auralaki.fi Turku


Sippola, Jussi Matti Topias
info@premilex.fi +358 453516065
http://www.premilex.fi Helsinki


Snell, Hannu Petteri
psnell@psnell.fi +358 400431192
http://psnell.fi Helsinki


Sotka, Jari jari.sotka@almgren-sankamo.fi +358 405440610
https://www.almgren-sankamo.fi/ Helsinki

Stenvall, Antti Petteri
antti.stenvall@lakiluotsit.fi +358 407454800
http://lakiluotsit.fi Jyväskylä

Henrik Syren jhsyren@gmail.com +358 5574320 Tampere

Talvio, Markus Sakari
markus.talvio@jurinet.fi +358 502590
http://jurinet.fi Helsinki


Tikanmäki, Auvo
auvo.tikanmaki@naantalinlaki.com +358 500555222
http://www.naantalinlaki.com Naantali


Tikka, Tiina Päivikki
lakitsto.tikka@co.inet.fi +358 32554107
https://www.varaaverkossa.fi/places/lakitoimisto-tiina-tikka-oy-1030 Tampere


Timonen, Jemina Anne Maria
jemina.timonen@socrates.fi +358 504670034
http://socrates.fi/fi/team/jemina-timonen/ Helsinki


Tiusanen, Pekka Kalevi
pekka.tiusanen@kontulanlakitoimisto.fi +358 400457022
http://www.kontulanlakitoimisto.fi/ Helsinki


Toimela, Harri Reino Olavi
laki.toimela@gmail.com +358 505117479 Pori


Torppa, Timo-Matti
timo.torppa@arviointikeskus.fi +358 401385890
https://arviointikeskus.fi/yhteystiedot/ Lapua


Torvinen, Matti Juhani
Matti.Torvinen@lexlappia.fi +358 400822872
http://lexlappia.fi Rovaniemi


Tossavainen, Kari Pekka
kari.tossavainen@lawtome.fi +358 405250246
http://www.lawtome.fi Espoo

Turunen, Paula Kristiina
kristiina.turunen@turulex.fi +358 94390020
http://www.turulex.fi Espoo

Tutti, Joonas
joonas.tutti@aalaki.fi +358 41 4487115
http://aalaki.fi/ Sipoo

.

One thought on “Jäsentoimistojamme – Medlemsbyråer

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.