Kategoriat
Yleinen

15.5.2020 Yhdistyksen päätöksiä

8) hyväksyttiin tilinpäätös 2019

9) myönnettiin vastuuvapaus vastuuvelvollisille

10) hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja taloussuunnitelma sekä pysytettiin maksut ennallaan https://alaki.fi/wordpress/?page_id=2400176

11) hallituksen puheenjohtajaksi valittiin: Petteri Snell

muiksi hallituksen jäseniksi valittiin: Matti Torvinen, Hannu Haukanhovi, Dickie Engström, Taisto Hujala, Timo Riissanen, Joonas Tutti, Heikki Leivonen, Auli Nuotio, Markku Kiikeri (9 kpl) ja varajäseniksi Jyrki Wangell, Jaana Korhonen, Juha Ylätalo, Pekka Salo (4 kpl) (oikaistu 19.5.)

12) toiminnantarkastajiksi valittiin samat kuin aikaisemmin

13) ohjaus- ja valvontalautakunnan jäseniksi valittiin Taisto Hujala, Hannu Haukanhovi, Ilkka Malka ja Pekka Salo sekä varajäseniksi Heikki Leivonen ja Dickie Engström. Sääntöjen mukaan lautakunnan puheenjohtajana toimii yhdistyksen hallituksen puheenjohtaja https://alaki.fi/saannot.pdf

14) hyväksyttiin yksimielisesti Yhdistyksen suomenkieliseksi nimeksi Luvan saaneet oikeudenkäyntiavustajat ry ja ruotsinkieliseksi nimeksi Rättegångsbiträden med tillstånd rf (sääntömuutos)

15) hyväksyttiin yksimielisesti sopimus Asianajajaliiton kanssa päättyneen nimiriidan kuluista

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.